Korige Boru Kullanım Alanları Atıksu kanalizasyon yapılarında Yağmursuyu drain yapılarında Kendi akışı ile giden su taşıma yapılarında Endüstriyel atık su yapılarında  kullanılmaktadır. Aşınmalara karşı yüksek mukavemet ve dirençlidir,

Atıksu sistemlerinde kullanılan boru malzemelerinin aşınmalara ve kimyasal malzemelere karşı dayanıklı olmaları gerekmektedir.. Atuksu veya toprak altı kimyasallar, boruların zarar gönrmelerine sebebiyet vermekte ve kısa vadede sistemin yeninden yapılanmasını gerektirmektedir. Polietilen hammaddesi korozyona karşı dayanıklı bir malzeme olduğundan kimyevi sistemlerde kullanılabilecek en önemli hammaddeli borulardır.. Kimyasalların depolanması ve taşınmasında da kullanılabilir.

Nakliye kolaylıkları ve yüklemedeki artıları, Atıksu korige boruları çok hafiftir ve yüksek dayanıma sahiptirler. İç içe konularak nakliye tasarrufu yapılabilir. Bu nakliye şekli korige borulara zarar vermez. Montajda kolaylık ve işçilik maliyetleri Korige borular muflu ve contalı birleştirme yöntemleri ile imal edildiğinden birleştirmeleri çok basit ve kısa vadededir. Bu sebep ile işçilik maliyetleri minimum düzeyde gerçekleşir. Toprağa döşeme kolaylığı Korige borular hafif malzeme oldukları için kaldırılıp indirilmeleri ve kazı kanalı içinde sağa sola taşınmaları çok kolaydır ve kısa sürede montajı yapılabilir. Sızdırmazlık Atıksu boru sistemleri, manşon contalı sistemler ile birleştirme yapıldığından, conta vasıtası ile sızdırmazlık minimum dereceye indirilmiştir. Uzun ömür Korige boruların kullanım ömrü uygun şartlarda üretimin yapılması koşullarında minimum 50 yıldır. İç yüzeylerin pürüzsüz olmaları, İç yüzeylerinin pürüzsüz olmaları, içinden geçecek akışkanda bulunacak katı atıkların takılmasını engeller.

İlgili standartlar Pr-En 13476 -1 , CEN/TC 155WI 011